Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Ciekawy człowiek, ciekawe miejsce :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Ciekawy człowiek, ciekawe miejsce

12 maja 2019

Uczniowie kl. 2a i 2b wraz z nauczycielkami dzięki mamie Natalii mogli zwiedzić Sąd Okręgowy w Radomiu. Uczniów powitała P. Ania – pracownik sądu oraz mama Natalki – Pani sędzina. P. Ania w ciekawy sposób opowiadała o funkcjonowaniu sądu, zaprosiła uczniów do Sali Rozpraw. Tu uczniowie mogli zasiąść na miejscach przeznaczonych dla sędziów, adwokatów, prokuratorów,  oskarżonych, także tych szczególnie niebezpiecznych. Pani sędzina zaprezentowała uczniom strój i łańcuch sędziowski oraz wskazała różnice między togami sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziło pomieszczenie, w których przebywają oskarżeni zanim trafią do sali rozpraw, tzw.”dołek”. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda „bezpieczny pokój”, miejsce które zostało przygotowane dla dzieci, aby podczas rozmów z pracownikami sądu czuły się bezpieczne. Wizyta wzbudziła wiele emocji, uczniowie zadawali wiele pytań, na które P. Ania i P. sędzina cierpliwie odpowiadały.

Autor: Anna Murawska, Agnieszka Szewczyk, Paulina Hofman, Izabela Czarnecka

Copyright © 2018