Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Dzień Statystyki Polskiej :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Dzień Statystyki Polskiej

22 marca 2020

a

a

2 marca klasy 7a i 7c uczciły Dzień Statystyki Polskiej wizytą w Głównym Urzędzie Statystycznym w Radomiu.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z:

– historią i strukturą urzędu,

– źródłami danych,

– zasadami udostępniania danych.

Dowiedzieli się także, co to jest tajemnica statystyczna i spis powszechny. Następnie młodzież wzięła udział w krótkim, atrakcyjnym (Kahoot) teście sprawdzającym wiedzę ze spotkania. Kilkoro uczniów wygrało atrakcyjne nagrody.

Na koniec zwiedziliśmy Zakład Wydawnictw Statystycznych.

 

Opiekunowie: Katarzyna Kobylińska, Agnieszka Jaroszek, Edyta Pawlak-Grotek, Jolanta Nowak

a

a

Copyright © 2018