Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – VI edycja – wyróżnienie dla Jasia :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Festiwal Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych – VI edycja – wyróżnienie dla Jasia

10 marca 2020

21 listopada 2019 roku w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, uczeń klasy 2d Jaś Makowski, reprezentował naszą szkołę w VI edycji Festiwalu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Festiwal organizowany był przez Prezydenta Miasta Radomia, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Było to wydarzenie szczególne, skierowane na promocję talentów i umiejętności osób z niepełnosprawnością.

Festiwal adresowany był do wszystkich grup wiekowych i obejmował różne kategorie twórczości artystycznej, w tym między innymi taniec, śpiew, teatr, małe formy artystyczne. Celem było zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych, a także pokazanie, że oni również mają duże umiejętności i są w stanie pokazać je na scenie. Dla nich to wielka szansa na sprawdzenie się przed licznie zgromadzoną publicznością.

Na scenie wystąpiło 150 osób z 18 placówek działających na terenie Radomia. Liczna widownia gorąco oklaskiwała występy, a jury przyznało nagrody, m.in. wyróżnienie dla Jasia.

Nagrody główne dla laureatów festiwalu ufundował Prezydent Miasta Radomia oraz lokalni przedsiębiorcy.

a

Copyright © 2018