Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Finał międzyszkolnego konkursu „Maths is easy in English” :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Finał międzyszkolnego konkursu „Maths is easy in English”

20 maja 2018
W dniu 17 maja b.r. uczniowie klas 2 gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w finale międzyszkolnego konkursu „Maths is easy in English”, organizowanego co roku przez PG Nr 11 w Radomiu. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy matematycznej z wykorzystaniem języka angielskiego jako narzędzia przekazywania poleceń i treści zadań.

Trzy dni wcześniej w naszej szkole odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje, w wyniku których wybrano troje najlepszych uczniów: Giuseppe Avignone i Filipa Kobylińskiego z kl. 2gB oraz Julię Rogalę z kl. 2gC. Reprezentowali oni naszą szkołę w finale.

Podczas rozgrywek finałowych uczniowie musieli rozwiązać zadania matematyczne z dziedziny geometrii i równań, a także stawić czoła łamigłówkom logicznym. Dodatkowym wyzwaniem była konieczność opanowania angielskich nazw i wyrażeń matematycznych, aby móc zrozumieć właściwie polecenia i wykonać je zgodnie z założeniami organizatorów.

Ostatecznie nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce (miejsce pierwsze zajęła drużyna z PG 22, a trzecie – gospodarze, czyli PG 11). Organizatorzy ufundowali dla wszystkich uczestników ciekawe i edukujące nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Tomasz Pilichiewicz
Katarzyna Kobylińska

Copyright © 2018