Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 „Historia uczy nas przeszłości, abyśmy mogli udoskonalać przyszłość” :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

„Historia uczy nas przeszłości, abyśmy mogli udoskonalać przyszłość”

30 listopada 2018

„Historia uczy nas przeszłości, abyśmy mogli udoskonalać przyszłość” te słowa były myślą przewodnią lekcji otwartej, na którą zaprosili rodziców uczniowie klasy 2a wraz z nauczycielkami. Podczas zajęć przygotowanych metodą projektu uczniowie przedstawili pierwszych władców Polski. We wrześniu dzieci wybrały temat zajęć, a następnie zbierały informacje z różnych źródeł na temat wybranego władcy. Nauczycielki towarzyszyły drugoklasistom na poszczególnych etapach pracy. Sugerowały, kto, jakie zadanie wykonałby najefektywniej. Grupa uczniów wyszła z inicjatywą, aby pewne treści historyczne przedstawić w formie inscenizacji. Inne dzieci wybrały formę prezentacji multimedialnej. Wspólnym elementem były stroje odzwierciedlające epokę przygotowane przez uczniów i rodziców.  Uczniowie własnoręcznie wykonali także elementy scenografii. Wzruszającym momentem było wspólne odśpiewanie piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Rodzice byli dumni, że ich pociechy tak dużo wiedzą na temat historii Ojczyzny.

Autor: Anna Murawska, Agnieszka Szewczyk

Copyright © 2018