Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

18 grudnia 2019

3 grudnia obchodziliśmy w naszej społeczności szkolnej Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami, jak również potrzeba konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

Zaszczycił nas swoją obecnością niesamowity gość, człowiek z pasją, charyzmą, miłośnik sportów ekstremalnych, który nie boi się podejmowania nowych wyzwań. Pan Tomasz Biduś to wielokrotny Mistrz Polski w Rugby na Wózkach, koordynator „Avalone Extreme”.

Czy wózek może ograniczać? Myślę, że uczniowie klas młodszych i młodzież już wiedza, że nie. Ograniczenia jak  podkreślał pan Tomasz istnieją w naszych głowach, to my je sami stwarzamy. Ważne, aby w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania, uprawiać ulubione sporty, spotykać się z ludźmi i podróżować po świecie.

Niesamowite wrażenie zrobił na uczniach film o  kierowcach samochodów, którzy kierują stopą, bo „Zwycięstwo zaczyna się od upadku.

Dziękujemy Panie Tomku za spotkanie.

Autor: Edyta Pawlak – Grotek

a

 

Copyright © 2018