Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Międzyszkolny Konkurs „Poznaj z nami Stanisława Moniuszkę” :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Międzyszkolny Konkurs „Poznaj z nami Stanisława Moniuszkę”

2 stycznia 2020

 

10 grudnia 2019 r. nasi uczniowie: Alicja Bednarska, Nina Gniadek, Antoni Maj i Róża Świniarska (klasa 6b) wzięli udział w 8 edycji Międzyszkolnego Konkursu „Poznaj z nami Stanisława Moniuszkę” organizowanym przez PSP Nr 33 w Radomiu. W jury konkursu zasiedli: Mariola Pacholec (Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów), Małgorzata Boruta (Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) oraz Ewa Banaszczyk (artysta plastyk). 

W klimat muzyki Stanisława Moniuszki wprowadzili nas młodzi muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, którzy zagrali na akordeonie i skrzypcach trzy utwory tego wybitnego polskiego kompozytora: “Szumią jodły na gór szczycie”, “Nie mam żalu do nikogo” i “Kozak”. 

W ramach konkursu odbyło się 5 konkurencji. Pierwszą z nich była prezentacja lapbooka, który uczniowie przygotowywali w swojej macierzystej placówce i oddawali wraz ze zgłoszeniem. Kolejne to Kahoot z życia i twórczości Moniuszki, Zaproszenie do Sali Moniuszki, Jaka to melodia? i Działania praktyczne. Nasi podopieczni świetnie radzili sobie z wszystkimi konkurencjami dotyczącymi różnorodnych zagadnień dotyczących Moniuszki. Jednak najtrudniejsze i jednocześnie eliminacyjne okazało się działanie praktyczne, czyli przewinięcie motka wełny na kłębek. Niestety, tu nie udało im się utrzymać miejsca na podium.  

Gratulujemy naszym uczniom udziału w tym niełatwym konkursie! 

 Autor: Irmina Warmiak  

 

Copyright © 2018