Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Ogarnij inżynierię :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Ogarnij inżynierię

 

 

Rok 2017/2018

Fundacja Katalyst Engineering działająca w Warszawie po raz drugi zaprosiła naszą szkołę do współpracy przy programie „Ogarnij Inżynierię”.

W roku szkolnym 2017/ 2018 uczniowie klas 4 i 5 realizowali dwa moduły: „Zielone dachy” oraz „Energia i wiatr”. Są to innowacyjne programy edukacyjne, które łączą inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.

Fundacja  Katalyst Engineering zapewniła materiały dydaktyczne, sprzęt dla uczniów i nauczycieli, m.in.: drukarkę 3D, stacje pogodowe, zestawy doświadczalne i konstrukcyjne, „Notatniki Inżyniera” i wiele innych.

W ramach realizacji modułu odbyły się również bezpłatne, kompleksowe szkolenia i warsztaty przeznaczone dla nauczycieli biorących udział w programie

a

„Tajemnice zielonych dachów” to moduł przeznaczony dla uczniów klas czwartych.

Na przyrodzie, matematyce, informatyce i technice uczniowie wszystkich klas 4 poznawali składniki pogody oraz tworzyli przyrządy do ich badania: termometr, higrometr włosowy, wiatrowskaz oraz wiatromierze czaszowe i arkuszowe. Po zapoznaniu się z technologią druku 3D, budową i działaniem drukarki 3D, projektowali i drukowali wiatrowskazy. Na zakończenie konstruowali makiety domów z różnymi dachami, w których badali temperaturę i wilgotność powietrza.

Szkolenie nauczycieli

Tak pracowali uczniowie

Nauczyciele realizujący projekt w klasach 4:

Monika Czubak

Agnieszka Jaroszek

Izabela Kaniewska

Joanna Kapusta

Anna Kostecka

Urszula Kucharska

Barbara Misztal

Anna Malatyńska

Anna Niziołek

Dorota Rozwadowska

Rafał Siciarz

Iwona Świstowska

Marzena Zegarek

a

Uczniowie klas V realizowali moduł „Energia i wiatr”.  Są to zajęcia poświęcone zagadnieniom związanym z rodzajami i źródłami energii, ze szczególnym naciskiem na energię wiatrową i turbiny wiatrowe.

Moduł składa się z kilkunastu jednostek lekcyjnych, które były realizowane na poszczególnych przedmiotach. Uczniowie mieli okazję poznać technologię druku 3D – najpierw projektując, a następnie drukując modele turbin wiatrowych. Do projektowania wykorzystaliśmy darmowy program 123D Design.

Tak pracowali uczniowie

Nauczyciele realizujący projekt w klasach 5:

Monika Czubak

Agnieszka Jaroszek

Izabela Kaniewska

Anna Kostecka

Anna Niziołek

Dorota Rozwadowska

Rafał Siciarz

Iwona Świstowska

Elżbieta Witerska

a

Podsumowanie projektu

Więcej informacji o programie na http://katalystengineering.org/pl

 

Rok 2016/2017

W marcu nasza szkoła przystąpiła do programu „Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Jest to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. W ramach tego projektu w tegorocznych wszystkich piątych klasach na lekcjach matematyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł „Energia i wiatr”.

W oparciu o materiały dydaktyczne i sprzęt zapewniony przez Fundację uczniowie będą wzbogacali swoją wiedzę na temat różnych rodzajów energii, sposobów jej pozyskiwania oraz skonstruują swoje modele turbin wiatrowych. W ramach modułu dzieci będą  rozwiązywać problemy metodą naukową – określą problemy, poszukają rozwiązań, zaplanują działania, zrealizują swój projekt, by następnie go przetestować i udoskonalić.
 a
Program został skonstruowany w taki sposób, by był łatwy do wdrożenia i zrealizowania podczas zajęć szkolnych. Fundacja zapewnia bezpłatne, kompleksowe szkolenia dla nauczycieli, stałe wsparcie, a także wszelkie materiały edukacyjne, niezbędne do wdrożenia modułu inżynieryjnego. Użycza również drukarkę 3D na czas trwania modułu oraz zapewnia szkołom techniczne i merytoryczne wsparcie podczas realizacji programu.
Bardzo się cieszymy, że udało nam się zakwalifikować do bieżącej edycji programu.
Więcej informacji na http://katalystengineering.org/pl
Nauczyciele realizujący projekt w klasach 5:
Monika Czubak
Agnieszka Jaroszek
Izabela Kaniewska
Katarzyna Kobylińska
Anna Niziołek
Dorota Rozwadowska
Rafał Siciarz
Iwona Świstowska
Elżbieta Witerska
 a
Szkolenie nauczycieli

 

 

Tak pracowali uczniowie

 

Uroczyste zakończenie projektu w klasach 5

 a

 

Copyright © 2018