Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodzików” :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodzików”

21 listopada 2019

We wrześniu i październiku nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodzików”.

Celem konkursu jest budowanie wśród uczniów klas 1-3 nawyku codziennego czytania, które pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

W konkursie wzięły udział klasy: 1b, 2a, 2b, 3b oraz 3c. Nauczyciele prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodzików” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, każde dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym do wklejania naklejek. Za każdy dzień głośnego (10 minut) czytania dowolnej książki, udokumentowany podpisem rodzica, uczeń otrzymywał od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem.

Pierwsza część konkursu rozpoczęła się 30 września głośnym czytaniem wybranych opowiadań. Uczniowie uważnie słuchali, a potem odpowiadali na pytania do tekstu. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymali pierwsze naklejki do albumów. Druga część – indywidualna – została rozstrzygnięta 12 listopada. Chętni uczniowie z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu) wykonali dekorację, która miała nawiązywać do przygód Gangu Słodziaków.

Wszystkie prace w formie cyfrowej zostały wysłane na konkurs przez stronę: szkolneprzygodygangusłodziakow.pl.

Ogłoszenie listy 15 zwycięskich szkół, które otrzymają dofinansowanie na zakup księgozbioru do biblioteki szkolnej w wysokości 3000 PLN każda,  nastąpi 20.12.2019 r. Nagrody indywidualne przewidziane są także dla uczniów ze zwycięskich klas oraz ich nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac konkursowych znajdującej się w holu szkoły przy salach najmłodszych uczniów (przy gabinecie pani dyrektor).

Autor: Beata Wrzesień

 

Copyright © 2018