Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Pedagog/Psycholog on-line :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Pedagog/Psycholog on-line

marzec 2020

Drodzy Rodzice i Drodzy Uczniowie!

W związku z przejściem szkoły w tryb online zamieszczamy informacje dotyczące pracy zespołu psychologiczno-pedagogicznego.

W ramach wsparcia dla rodziców i uczniów psycholodzy i pedagodzy służą pomocą w trybie online – Librus oraz podane poniżej adresy mailowe:

Agnieszka Korcz – psycholog – Agnieszka.Korcz@zsi.radom.pl

Agnieszka Kołątaj – psycholog – Agnieszka.Kolataj@zsi.radom.pl

Anna Rudnik – pedagog – Anna.Rudnik@zsi.radom.pl

Beata Jackowska – pedagog – Beata.Jackowska@zsi.radom.pl

 

Również został uruchomiony dyżur telefonicznego wsparcia w czasie kryzysu epidemiologicznego:

PONIEDZIAŁEK – 9.00 – 10.00       17.00 – 18.00 – Agnieszka Korcz

WTOREK –            9.00 – 10.00       17.00 – 18.00 – Agnieszka Kołątaj

ŚRODA –              9.00 – 10.00        17.00 – 18.00 – Beata Jackowska

CZWARTEK –       9.00 – 10.00        17.00 – 18.00 – Anna Rudnik

  • Numery telefonów do psychologów i pedagogów podane zostały w Ogłoszeniu
    w systemie Librus

Z życzeniami zdrowia i optymizmu 🙂

zespół psychologiczno-pedagogiczny

 

27 marca 2020

JAK SKUTECZNIE UCZYĆ SIĘ ONLINE

pomocne wskazówki dla rodziców (klik na zdjęcie)  

.

 

pomocne materiały dla uczniów do wykorzystania (klik na zdjęcie)

mój plan na dziś

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyjemy nie tylko my, ale także nasi rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest nas nawet 3 mln.

A Ty? Znasz taką osobę, rodzinę? A może Twoje dziecko ma takiego kolegę lub koleżankę w szkole? Czy chcesz nas poznać i zrozumieć? Czy wiesz, jak możesz nam pomóc?

2 kwietnia KOLOR NIEBIESKI da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.

Każdy może wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, lub ubrać się cały na niebiesko, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku).

Niech w ten jeden dzień w roku będzie Nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami zawartymi w załączniku:

2 kwietnia – światowy dzień świadomości autyzmu

30 marca 2020

Księga Bajek Pozytywnych z Morałem

 

książka

Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, która wymaga podejmowania nowych działań, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa dostosowania się do zaleceń służb. Dlatego pozostajemy w domu zgodnie z akcją #ZostańwDomu.   Jest to trudny czas zarówno dla dorosłych jaki i dzieci. Dlatego wspólnie z koleżankami zespołu psychologiczno-pedagogicznego postanowiłyśmy „tworzyć” dla Was Księgę Bajek Pozytywnych z Morałem. Codziennie będziemy zamieszczać jedną z kilku „bajek” pochodzących z książki „Opowieści buddyjskie dla małych i dużych”.                             Bajki zamieszczane będą w załącznikach, które znajdziecie pod tekstem.

Mimo, że bajki te napisał buddyjski mnich opowieści te są ponadczasowe, dla małych i dużych, dla wszystkich. Mamy nadzieję, że ich lektura pomoże nam wszystkim przetrwać ten trudny czas. Przy bajce można też spędzić wspólne chwile z dziećmi, bliskim, rodziną. Takie, których wciąż nam brakuje.

„Czytane dzieciom uczą nie tylko współczucia dla innych, ale rozwijają w nich dobroć, miłość i wzmacniają poczucie własnej wartości.  Dorośli odnajdują w nich zrozumienie, spokój, pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Są cennym drogowskazem, pomocą w życiu – prawdziwym balsamem dla duszy” (fragment recenzji).

 

♠  bajka na poniedziałek

♠  bajka na wtorek

♠  bajka na środę

♠  bajka na czwartek

♠  bajka na piątek

♠  bajka na weekend

Copyright © 2018