Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Pokaz niebański – bal wszystkich świętych. :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Pokaz niebański – bal wszystkich świętych.

26 listopada 2019

Kolejny pokaz niebiański już za nami. Na bal przybyło wielu świętych, a blask świętości uwidaczniał się w szkole prawie w każdym miejscu.

Święci przywędrowali z różnych stron świata, najwięcej pochodziło z Włoch. Klasy młodsze zaszczycił swą obecnością młody Karol Wojtyła i święta Kinga. Z San Giovanni Rotondo przybył ojciec Pio, święty, który był bardzo szanowany przez patrona naszej szkoły. Zjawiły się również dwie święte Zuzanny, święta Łucja i Antoni Padewski. Nie zabrakło też patronów spraw trudnych i beznadziejnych: świętej Rity i świętej Zofii. Na pokazie zobaczyliśmy również patronkę miłosierdzia – siostrę Faustynę Kowalską oraz patronka fryzjerów – Marię Magdalenę. W gronie świętych można było ujrzeć samego biskupa Wojciecha (patrona Polski), świętą Teresę oraz świętą Małgorzatę – wielką mistyczkę. Przybył również tajemniczy biskup, który nie chciał nam zdradzić swojego imienia. Warto też zaznaczyć obecność Michała Archanioła, oczywiście w zbroi, i  archanioła Gabriela zwiastującego dobrą nowinę.

Pokaz niebiański został zdominowany przez liczne grono aniołów. Trudno było je zliczyć. Nad wszystkimi świętymi czuwali Józef i Maryja.

Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie wszystkich strojów, za pomysły i kreatywność. Państwa pomoc okazała się bezcenna… .

Autor: Renata Miszczyk

 

 

 

Copyright © 2018