Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Pokazy fizyczne :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Pokazy fizyczne

1 października 2018

 

Dnia 28 września uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Lublina. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku oraz udział w pokazach fizycznych.

Pobyt w Lublinie rozpoczęliśmy od zwiedzania obozu koncentracyjnego na Majdanku. Uczniowie zobaczyli ogrom cierpienia, smutku, bólu i łez, jakie doświadczali każdego dnia więźniowie. Trudno pogodzić się, że w tym miejscu zginęło setki tysięcy niewinnych ludzi. Poruszeni opuszczaliśmy to miejsce z myślą o tym by nigdy więcej taka zbrodnia się nie powtórzyła.

Pokazy fizyczne odbyły się na Wydziale Matematyki, Informatyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Mieliśmy tam okazję obejrzeć doświadczenia dotyczące optyki, zabawek fizycznych, fizyki latania oraz żywiołów na Ziemi. Niektóre doświadczenia wywoływały zaskoczenie i zachwyt. Były też takie, które wywoływały śmiech szczególnie, gdy brali w nich udział nasi uczniowie. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i emocji.

Autor: Jarosław Dąbrowski

Copyright © 2018