Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Przedstawienie bożonarodzeniowe :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Przedstawienie bożonarodzeniowe

7 stycznia 2020

 

Przedstawienie bożonarodzeniowe to kolejna tradycja naszej szkoły.

Tym razem nawiązywało do patrona naszej szkoły – Jana Pawła II, który od swych pierwszych świąt za Spiżową Bramą w 1978 r. zapraszał do siebie Polaków na wspólne śpiewanie, kolędowanie i łamanie się opłatkiem.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas prowadzący przedstawienie uczniowie klasy II Kinga i Tymon. Przypomnieli zwyczaje i tradycje, które papież wprowadził w Watykanie. Tradycje te – przynajmniej niektóre – kontynuowane są do dzisiaj.

Przedstawienie zaprezentowane 20 grudnia 2019 r. miało przypomnieć wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, ulubione i często śpiewane przez Jan Pawła II. Wyśpiewane przez chór anielski złożony z przedstawicieli klas młodszych i starszych napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy radość zbliżających się Świąt.

Do wspólnego kolędowania włączyli się pozostali uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Po występie wszyscy wszystkim złożyli życzenia i symboliczne połamali się opłatkiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania przedstawienia.

Autor: Renata Miszczyk

a

a

a

a

Autor filmu: Jarosław Dąbrowski

Copyright © 2018