Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Robotyka :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Robotyka

a

Od II semestru roku szkolnego 2014/2015 w naszej szkole prowadzone się bezpłatne zajęcia z robotyki. Początkowo uczestniczyli w nich uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Od roku 2015/2016 w zajęciach biorą udział również uczniowie gimnazjum.

Podczas zajęć uczniowie konstruują poruszające się roboty z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych – Lego WeDO oraz Lego Mindstorms, programują je i testują. Zajęcia to przede wszystkim zabawa – ale także zachęta do rozwijania zainteresowań w kierunku nauki przedmiotów ścisłych.

Zajęcia prowadzą: Monika Czubak i Izabela Kaniewska

 

W czerwcu 2018 r. kolejna grupa uczniów klas 1 Szkoły Podstawowej zakończyła zajęcia robotyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.

W zajęciach robotyki wzięli udział również uczniowie z zagranicy goszczący w naszej szkole w ramach programu Erasmus+.

Copyright © 2018