Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Rodzice dzieci niepełnosprawnych :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Rodzice dzieci niepełnosprawnych

a

a

(październik 2020)

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

odpowiadając na liczne zapytania skierowane do Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dostępu do bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dostosowanych do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów z niepełnosprawnościami  przesyłam w załączeniu list Macieja Kopcia Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Zachęcam do zapoznania się z propozycją Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz korzystania z opracowań również w edukacji na odległość.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym piśmie.

Z poważaniem

Alina Sarnecka

Dyrektor

Departament Podręczników, Programów i Innowacji

Załączniki:

  1. Załącznik do listu Ministra Edukacji Narodowej
  2. List Ministra Edukacji Narodowej do Dyrektorów szkół w sprawie zapewnienia bezpłatnych podręczników dla uczniów z niepełnosprawnościami

 

(lipiec 2019)

Informujemy o ciekawej, odpłatnej konferencji pod hasłem „Szkoła z Zespołem Aspergera”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 28-29 września (sobota-niedziela).

Szczegółowe informacje, harmonogram oraz koszty znajdziecie Państwo na stronach:

www.fundacja-aleklasa.eu
www.evenea.pl/event/szkolazza/

a

a

(wrzesień 2018)

KRAJOWE TOWARZYSTWO AUTYZMU ODDZIAŁ W RADOMIU zaprasza na bezpłatne zajęcia grupowe „Co się dzieje między nami ? – trening umiejętności emocjonalno-społecznych dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera”. Więcej informacji TUTAJ

a

a

(czerwiec 2018r.)

14.06.2018 r. o godz. 18:00 we foyer sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się spotkanie w ramach prowadzonych konsultacji społecznych w sprawie programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Więcej informacji na stronie www.konsultacje.radom.pl

 

 

(kwiecień 2018r.)

Poniżej zamieszczamy pismo Pana Ministra Macieja Kopcia, wraz załącznikiem, dotyczące zapewnienia uczniom niepełnosprawnym dostępności do podręczników szkolnych, materiałów edukacyjnych, materiałów ćwiczeniowych i książek pomocniczych w roku szkolnym 2018/2019.

Pismo Ministra Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół

Załącznik do pisma MEN

 

 

(listopad 2017r.)

Drodzy Rodzice i Opiekunowie
Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego opracowany został „Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością„. Umieszczony w nim został system wsparcia zarówno w zakresie edukacji, jak i specjalistycznej opieki medycznej.
Informator” w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie. Poniżej link do strony:

Informator w wersji drukowanej będzie dostępny w bibliotece w szkole podstawowej i gimnazjum oraz w gabinetach psychologa i pedagoga.

Jan Rychlicki
dyr. PSP Nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu
a
a

a

(październik 2017r.)

Szanowni Państwo,

w dniu 09 października 2017 r. (poniedziałek) o godz.18.00 w holu gimnazjum odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszam
Jan Rychlicki
Dyrektor PSP Nr 14 im. Jana Pawła II w Radomiu

 

a

(wrzesień 2017)

Zaproszenie na bezpłatne zajęcia grupowe

a

a

(sierpień 2017)

Informacja o projekcie „Oswoić autyzm” oferującym pakiet bezpłatnych terapii dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Projekt Oswoić autyzm

a

a

Informacja w sprawie podręczników dla uczniów niepełnosprawnych uczęszczających do klas I, IV, VII

Pismo

Załącznik do pisma

a

a

Szanowni Rodzice

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ul. Lipska 2 zaprasza na III Konferencję naukowo – szkoleniową „Jak wprowadzać w świat osoby z autyzmem?”  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia, Pana Radosława Witkowskiego, pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Pani Aurelii Michałowskiej oraz JM Rektora UTH w Radomiu prof. dr hab. inż. Zbigniewa Łukasika, która odbędzie się w Auli Głównej Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu, ul. Chrobrego 31 w dniu 9 lutego 2017r.

Więcej informacji TUTAJ

a

a

a

Szanowni Rodzice

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 3 w Radomiu organizowane  są zajęcia  z Treningu Umiejętności Społecznych dla uczniów z Zespołem Aspergera. Tematyka zajęć treningowych obejmować będzie takie zagadnienia jak: doskonalenie kompetencji społecznych i komunikacyjnych oraz umiejętności poznawczych, nauka rozpoznawania i wyrażania emocji, kształtowanie poczucia tożsamości własnej a także praca nad samooceną.

Zajęcia te odbywają się we wtorki  w godzinach 15.30 – 17.00.

Zajęcia prowadzą psycholodzy: Ewa Sękowska – Molga i Aneta Zamkowska.

Rodziców dzieci zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach prosimy o kontakt z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 3 w Radomiu ul. Główna 3 pod numerem telefonu: 48 331 45 10,  kom.: 512 050 930.

aa

a

Zaproszenie

1a

a

a

Szanowni Państwo,

w dniu 12 września 2016 r. (poniedziałek) o godz.18.00 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej odbędzie się spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów niepełnosprawnych.

Serdecznie zapraszam
Jan Rychlicki
Dyrektor ZSI im. Jana Pawła II w Radomiu

a

Rządowy program „Wyprawka szkolna” 2016/2017

W nadchodzącym roku szkolnym rodzice i opiekunowie uczniów niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z klasy VI i III gimnazjum będą mogli uzyskać częściowy zwrot kosztów za zakup podręczników szkolnych.  Program obejmuje uczniów:

  • słabowidzących
  • niesłyszących
  • słabosłyszących
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym
  • z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera
  • z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z nich jest niepełnosprawność wymieniona powyżej.

Wnioski o dofinansowanie są do pobrania w sekretariacie szkoły.

Uzupełnione wnioski, wraz z kserokopią orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, fakturą VAT, rachunkiem, lub oświadczeniem o zakupie właściwych podręczników należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 8 września 2016r.

a

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ul. Lipska 2 zaprasza na II Konferencję „Autyzm? Pomagamy skutecznie”, która odbędzie się w dniu 17 maja 2016r. w Centrum Konferencyjnym EMS przy ul.Biznesowej 9.
Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, masowych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno – pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół oraz rodziców dzieci z autyzmem z miasta Radomia i powiatu radomskiego.

Program Konferencji

a

a

aZapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów niepełnosprawnych Szkoły Podstawowej  na spotkanie grupy wsparcia, której celem jest:

– poznanie problemów związanych z niepełnosprawnością dziecka w domu i w szkole

– wsparcie w trudnościach z którymi spotykają się dzieci i rodzice

– dzielenie się sukcesami i pomysłami związanymi z nauką i wychowaniem

– nawiązanie nowych relacji pomiędzy rodzicami w celu wymiany doświadczeń

– pomoc psychologa i pedagoga w postaci wsparcia i psychoedukacji

Spotkanie odbędzie się w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 3 w Radomiu, przy ul. Głównej 3, dnia 19 kwietnia ( wtorek ) o godzinie 16.30.

Serdecznie zapraszamy

Psycholog poradni- Maryla Kacperska

Pedagog szkolny- Anna Rudnik

Copyright © 2018