Spotkania uczniów klasy 2b z ciekawymi ludźmi

9 marca 2018

W ramach zajęć zatytułowanych „Spotkania z ciekawymi ludźmi” będziemy raz w tygodniu zapraszać do naszej klasy przedstawicieli różnych zawodów. W planie mamy spotkania między innymi z: lekarzem weterynarii, uczniami szkoły mundurowej, ratownikiem medycznym oraz z policjantem. W ramach tych zajęć dzieci mają możliwość poznać osoby, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces, wykonują na co dzień ciekawą pracę, bądź pełnią ważną rolę w życiu społecznym czy kulturalnym. Każde takie spotkanie jest dniem pełnym wrażeń, który głęboko zapada w pamięci naszym uczniom.

Dnia 01.03.18 r. odbyło się I „Spotkanie z ciekawymi ludźmi „ z uczniami szkoły mundurowej. Dzieci z kl.2b zadawały wcześniej przygotowane, opracowane w grupach na zajęciach pytania związane z tematyką wojskową.

Gościem II „Spotkania z ciekawymi ludźmi „ był policjant (mechanoskop) – Pan Paweł Pypeć, tata jednego z uczniów. Odwiedził nas 09.03.18 r.  Dzieci miały możliwość zapoznania się z niezbędnymi narzędziami, jakie są wykorzystywane w tego rodzaju pracy oraz zadać pytania związane z tym zawodem.

Autor: Monika Jałowska,  Wioleta Wełpa

Copyright © 2018