Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą

20 czerwca 2018

 

Dnia 7 czerwca w  bibliotece szkolnej w  ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się spotkanie z autorem scenariuszy i bajek dla dzieci panem Wojciechem Krupą. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów  przedszkolnych wraz z wychowawcami.
Pan Wojciech zaprezentował i czytał fragmenty swoich  utworów, tym samym zachęcając do ich przeczytania. Są to między innymi : „Bajeczki z Wojtkowej teczki”, ,, Mąż wąż”, Kłopoty czarnego liska”, Słonik Nicponik”, ,,Radomir: legenda o powstaniu Radomia”, „Krótka historia Radomia dla dzieci”. Dzieci aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu, tym bardziej, że wywiązała się niezwykle żywa dyskusja z pisarzem.

Padło mnóstwo pytań, na które Pan Wojciech  udzielał  wyczerpujących  odpowiedzi. Na pytanie skąd czerpał pomysły i tematy do swojej twórczości odpowiedział,  że inspiracją w głównej mierze, były bajki i książki czytane w dzieciństwie. Atmosfera spotkania  była bardzo miła i wesoła. Mali goście z przyjemnością  wsłuchiwali się w poezję  pana Wojciecha, który nie omieszkał na koniec ich pochwalić  za aktywność, zdyscyplinowanie i rzeczowość  w zadawanych pytaniach. Na koniec dzieci mogły zakupić książeczki autorstwa pana Krupy.

Po spotkaniu z autorem, można było obejrzeć wystawę prac plastycznych i krótkich opisów książek przeczytanych  przez uczniów klasy 2b.

Autor: Beata Wrzesień

Copyright © 2018