Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Wizyta wyjątkowego gościa Brata Mariana Markiewicza :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Wizyta wyjątkowego gościa Brata Mariana Markiewicza

27 czerwca 2016

22 czerwca 2016 roku, odwiedził naszą szkołę Brat Marian Markiewicz  ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Na spotkaniu podzielił się wspomnieniami o św. Jana Pawła II. Brat Marian był kierowcą kardynała Karola Wojtyły. Zakonnik poznał go, gdy pracował w Papieskim Kolegium Polskim w Rzymie. Kluczowym wydarzeniem w Jego życiu było zawiezienie kard.Karola Wojtyły na konklawe w październiku 1978 roku.
Brat Marian miał okazję widzieć kard.Karola Wojtyłę w codziennych obowiązkach, chodzić z nim na basen, wozić po Rzymie, obcinać mu włosy. Był świadkiem różnych wydarzeń dziejących się w życiu polskiego papieża, wiele z nim rozmawiał, wielokrotnie był gościem na posiłkach. Brat wspominał min. dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, pierwsze spotkanie z papieżem Polakiem dzień po wyborze na następcę św. Piotra oraz wiele innych spotkań z Ojcem Świętym, na których papież mówił o nim ,,To jest ten winowajca, który mnie tu przywiózł i zostawił”. Opowiadał też o zamachu na życie Jana Pawła II, 13 maja 1981 roku. Po powrocie do kraju w 1982 roku spotykał się jeszcze wiele razy z polskim papieżem, ponieważ organizował pielgrzymki do Watykanu oraz uczestniczył w przygotowaniach do wizyt papieża w Polsce. Bardzo krótko trwały wspomnienia brata Mariana. Moglibyśmy słuchać Go godzinami i wielokrotnie.
Dziękujemy, że zaszczycił nas swoją obecnością i czekamy na kolejne spotkanie.

Autor: Dorota Kaim – Cieślik

Link do spotkania z br. Marianem Markiewiczem.

Copyright © 2018