Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Światowy Dzień Zespołu Downa :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Światowy Dzień Zespołu Downa

20 marca 2019

a

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ustanowiony został w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, a od 2012 organizowany jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Z tej właśnie okazji w wielu miastach w Polsce, również i w Radomiu organizowane są różne wydarzenia mające na celu promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zwiększanie świadomości społecznej na temat trisomii 21. W związku z tym i w naszej szkole przyłączamy się do tego wydarzenia i włączamy się do tegorocznej międzynarodowej…. akcji skarpetkowej.

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0a, klasy Ia oraz uczniowie z klas 4, 5 i 6 wykonali kolorowe, pstrokate i odblaskowe, skarpety nie do pary. Jest to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Skarpety te będą zaprezentowane w dniu 21 marca podczas przemarszu ulicą Żeromskiego do Muzeum Jacka Malczewskiego w Rynku, gdzie będzie wystawa fotografii o osobach z zespołem Downa. Na koniec na płycie Rynku zostaną wypuszczone kolorowe balony na znak solidarności  z osobami z zespołem Downa.

Organizatorzy akcji: Anna Kostecka, Agnieszka Stefańska i Agnieszka Pietras

Copyright © 2018