Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Szkolenie z badmintona dla nauczycieli wychowania fizycznego :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Szkolenie z badmintona dla nauczycieli wychowania fizycznego

25 maja 2018

 

W dniach 9 kwietnia oraz 23 kwietnia 2018 roku w naszej szkole  odbyło się  szkolenie  na temat „Zajęcia wychowania fizycznego z elementami badmintona”, które dla nauczycieli radomskich szkół poprowadziła   metodyk wychowania fizycznego Pani Lucyna Kalinkowska  – zawodniczka pierwszoligowej drużyny AZS Radom, Akademicka Mistrzyni Polski, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów i reprezentantka kadry narodowej juniorów.

Zajęcia były prowadzone na zlecenie  Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w ramach sieci współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

W szkoleniu  uczestniczyli także uczniowie klas 2gC oraz 2gD. Uczyli się podstaw gry w badmintona, począwszy od gier i zabaw z lotką i rakietką, które stosuje się w nauczaniu tej gry. Ćwiczyli także technikę poruszania się po korcie, która jest bardzo ważna na początkowym etapie nauczania. Ruch ramion (rzucanie oraz chwytanie), jak również praca nóg (wyskok, lądowanie, start, sprint oraz zatrzymanie) wymagają dużo elastyczności oraz maksymalnej kontroli. Uczniowie szybko przekonali się, że  w tej grze  istnieje połączenie elementów fizycznych z wielu sportów lecz badminton ma swój własny, unikalny charakter. Należy zauważyć, że możliwe jest selekcjonowanie ćwiczeń, które wpływać będą korzystnie na rozwój indywidualny. Wybrane ćwiczenie może być doskonalone przez samego ucznia bez związku z sytuacją lekcyjną, oraz przez dzieci, które zainteresowane są rozwijaniem umiejętności na wyższym poziomie.

Były to pierwsze tego typu zajęcia z badmintona w naszej szkole. Popularność  tej widowiskowej gry w naszym mieście jest coraz większa, tak więc zapewne kolejne otwarte lekcje przed nami, tak aby każdy z nauczycieli mógł uatrakcyjniać swoje zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Autor: Małgorzata Rychlicka, Anna Woźniak, Michał Kratke.

Copyright © 2018