Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 W poszukiwaniu Świętego Mikołaja :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

W poszukiwaniu Świętego Mikołaja

20 grudnia 2019

W sobotę 7 grudnia na placu naszej szkoły odbył się rajd terenowy „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja” . W wydarzeniu brali udział uczniowie należący do Koła Krajoznawczo – Turystycznego pod opieką pań: D. Rozwadowskiej, I. Świstowskiej oraz E. Warmiak. Poszukiwanie Mikołaja zaczęło się o godzinie 9.00 przed nasza szkołą. Uczniowie podzieleni na grupy, posługując się mapami, musieli odszukać punkty kontrolne. Dzielni poszukiwacze rozwiązywali kolejne zadania i otrzymywali za to elementy układanki. Obliczali odległość pomiędzy Polską a wioską Świętego Mikołaja, układali wiersze i piosenki o świętach, rozwiązywali krzyżówki, rozszyfrowywali informacje napisane przedziwnym alfabetem. Gdy wszystkie zadania zostały wykonane okazało się, że elementy układanki tworzą całość – postać poszukiwanego Mikołaja. Następnie zadowoleni poszukiwacze udali się do szkoły. Tam, w sali geograficznej czekała na nich gorąca herbata oraz produkty, z których sami mogli komponować swoje pyszne, zdrowe kanapki. Przy dźwiękach świątecznej muzyki młodzi tropiciele odbierali nagrody i wspólnie świętowali udane poszukiwania. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć w mikołajowych czapkach i wspólnego śpiewania. Gorąco polecamy wybrać się na kolejne wydarzenia organizowane przez Koło Krajoznawczo-Turystyczne.

Tekst : Anna Lis (kl. 7b) , p. Iwona Świstowska

Fotografie: p. I. Świstowska, p. E. Warmiak, Maja Bogdańska (kl. 7c), Nikodem Murawski (kl. 7a)

 

Copyright © 2018