Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/technet01/domains/zsi.radom.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warsztaty muzyczno-ludowe dla uczniów klasy 3b i klasy 3c :: Zespół Szkół Integracyjnych w Radomiu

Warsztaty muzyczno-ludowe dla uczniów klasy 3b i klasy 3c

6 grudnia 2018

Dnia 21 listopada 2018 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole śpiewaków i muzyków ludowych z mikroregionu kajockiego, którzy poprowadzili warsztaty muzyczno-ludowe dla uczniów klasy 3b i klasy 3c. Dzieci miały okazję ubrać się w strój ludowy i poznać jego elementy. Uczniowie uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez w/w śpiewaków i muzyków. Nauczyły się śpiewać piosenki: „Skowrónecek” gwarą ludową oraz tańczyły walczyka. Na koniec warsztatów dzieci grały na instrumentach muzycznych, takich, jak: skrzypce, bębenek i akordeon. Była to wspaniała lekcja obcowania ze sztuką ludową i poznania tradycji naszych przodków.

Przygotowała: Wioleta Wełpa

a

 

Copyright © 2018